Korduma kippuvad küsimused

Olen lapsevanem ja tahan sellest rohkem teada?
Kas mängul on vanusepiirang?
Kas kostüüm peab olema?
Kuidas ja mis moodi peab välja nägema tegelase kirjeldus?
Kust ma relvad saan ja kas ma võin tulla oma relvadega?
Ma tahan lihtsalt vaatama tulla, ma ei taha mängida. Kas see on võimalik?

 

Kas mängul on vanusepiirang?

Ametlikku vanuse alam- ja ülempiiri meil ei ole, kõik kes tunnevad, et see teema neid huvitab, võivad osaleda. Kogemuse põhjal ütleme seda, et lastel kes on 10 aastat vanad, või nooremad, on üksinda raske hakkama saada ja neil oleks parem koos juhendaja või hooldajaga tulla.

Vanuse ülempiiri pole, kes tunneb, et noortega metsa all jooksmises sammu ei jõua pidada, võib lihtsalt valida endale passiivsema rolli.

Kui sa oled vähem kui 16 aastat vana, võta kaasa välja trükitud ja allkirjastatud lapsevanema või hooldaja luba, üritusel osalemiseks. Printeri puudumisel võib loa ka käsikirjas A4 paberile kirjutada. Lapsevanema loa blankett asub siin. Kirjalik luba ei ole vajalik, kui lapsevanem või hooldaja, ise samuti üritusel osaleb.


Kas kostüüm peab olema?

Kuigi teoreetiliselt võid pööripäevale tulla tavariietes, pole see kuigi hea toon. Võta seda üritus kui stiilipidu - ilma kostüümita sõbrad on küll teretulnud, ent kõik kes ise ka vaeva näevad muudavad ürituse nii enda kui teiste jaoks paremaks. Lihtsate kostüümide valmistamine on väga kerge ja üldse mitte kulukas, ideid leiad ##siit##.

Mõne grupiga liitumine võib olla hea viis saada abi nii kostüümi kui varustuse valmistamiseks/hankimiseks, gruppide kirjeldusi, leiad siit.


Kuidas ja mis moodi peab välja nägema tegelase kirjeldus?

Väga keerulised rollikirjeldused pole otseselt vajalikud aga mingi idee sellest, keda või mida sa kehastad, võiks olla. Rollivalikul on sul täiesti vabad käed, täpselt nagu ka leeri ja/või grupi valikul. Rohkem infot selle kohta leiad siit.

Rollikirjeldus peaks põhiliselt endas kätkema sinu tegelase nime, päritolu tausta (mis piirkonnast, mis ajastust) ning võibolla ka seda kes või mis ta oma elukutselt on. Kui sa oled valinud mingi leeri või grupi võid ka ära mainida miks sinu tegelane seda teistele eelistab.

Sealt edasi sõltub kõik juba sinu enda fantaasiast, võid lisada nii palju detaile kui heaks arvad. Väga pikad tegelasekirjeldused (üle 300 sõna), soovitame saata meie e-posti aadressile: info-ät-ancalagon-punkt-ee, meili saatmise korral ära unusta lisada kirjale ka oma pärisnime. Sel juhul võid registreerumisel, tegelase kirjelduse kasti, lisada lihtsalt "Saadan meiliga".


Kust ma relvad saan ja kas ma võin tulla oma relvadega?

Larbil on kasutusel pehmendatud relvaimitatsioonid mis peavad osalejail endil olemas olema.

Relvad võid ise valmistada või kui oled mõne grupi liige, siis üritada enda grupijuhi käest laenuks saada.
Relvade ise valmistamisel pead kindlasti järgima ohutusnõudeid, mis asuvad Põhjala Pööripäeva reeglite Lisas 1 (lehekülg 15), siin - loe need KINDLASI hoolikalt läbi, ENNE, kui sa relva valmistama hakkad. Kui see on sinu esimene mäng, siis soovitame soojalt teha endale lihtsalt standartne mõõk, mille tegemise detailsed juhised leiad siit.

Kui sa relvad ise teed siis soovitame neid teha 2 või 3 ning võtta kaasa ka varumaterjali (pehmendust, teipi) ja tööriistu vajalike paranduste või muudatuste tegemiseks. Relvad purunevad - see on vältimatu - mõnikord saab neid parandada aga mõnikord tuleb nad ka välja vahetada. Ole selleks valmis.

 

Tahan niisama vaatama, pildistama, filmima, vms. tulla. Kas see on võimalik?

Isiklikuks kasutuseks - jah on. Sa pead endiselt registreeruma ja osalustasu maksma ent sa ei ole kohustatud mägima. Kui sa ei kanna kostüümi siis me võime piirata sinu ligipääsu teatud aladele või situatsioonidele, et aidata kaasa teiste mängijate sisseelamisele.

Ühtlasi palun ole tähelepanelik kui sa kasutad meediat mida salvestad Põhjala Pööripäeval. Üritus toimub eramaal ja ei ole üldsusele avatud, see on registreerimisega ja suletud üritus. Seetõttu ei ole sul õigust kasutada pilte või salvestusi teistest osalejatest nende tahte vastaselt. Reeglina pole see probleem ja enamik mängijad tervitavad tähelepanu ning võimalust oma oskusi või kostüümi demonstreerida aga palun ole valmis võtma maha pildid/videod neil kujutatud inimeste esimese palve peale.

Professionaalseks/kommertslikuks kasutuseks (sh. ka ajakirjandus) on vaja ürituse korraldajate kirjalik luba. Päringud loa hankimiseks tuleks suunata otse meie e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

(Me otsime hetkel droonikaamera operaatoreid. Kui sa oled huvitatud õhukaadritest keskaegsest fantaasiamaailmast ning lahingutest ja oled nõus oma materjali jagama siis meie omalt poolt võimaldame seda rõõmuga. Palun võta meiega julgelt ühendust.)

 

Olen lapsevanem ja tahan sellest rohkem teada?

Seiklusliku rollimängu üritus "Põhjala Pööripäev" toimub Jõgeval, Kassinurme linnamäel. Üritus on registreerumisega ning tuleb maksta osalustasu. Peakorraldaja on Allan Bernard (+372 55 632 698). Üritus on kooskõlastatud kohaliku omavalitsusega ning toimub, iga-aastaselt, juba 2006ndast aastast alates, osalejaid harilikult 200-300. Olmetingimuste kohta kohapeal loe siit.

Tegemist on spordi- ja meelelahutusüritusega mis sarnaneb stiilipeoga. Teemaks on keskaeg ja fantaasiakirjandus. Valdav enamus osalejaid on noored (vahemikus 14-24 eluaastat) aga korraldajad kui ka suur hulk mängijaid on täiskasvanud. "Põhjala Pööripäev" on organiseeritud üritus, sellel on ajakava ja kindlad tegevused. Ürituse ajakava leiad siit.

Tegevused on üsna sportlikud. Paljus on tegemist pehmendatud ajalooliste relvaimitatsioonidega võitlemisega, seega sisaldab üritus kerget kontaktsporti, mänguvõitlust ja teeseldud vägivalda. Samas kogu võitlustegevus toimub kindlate reeglite ning ohutusnõuete alusel ja korraldajate järelvalve all. Mängu reeglid leiad siit.

Nagu igasugune aktiivne tegevus metsikus looduses või kontaktspordiala on ka seikluslik rollimäng vigastusriskiga. Vigastusi on, arvestades ürituse mastaapi, väga vähe ning need piirduvad tavapäraste spordivigastustega: marrastused, verevalumid ("sinikad"), põrutused, välja väänatud lihased. Kohapeal on olemas põhjalik esmaabipakk ning esmaabi andjad. Kui olukord seda nõuab siis Jõgeva linn ja ööpäevaringne traumapunkt/kiirabi asub mängualast 7km kaugusel, mööda hästi läbitavaid teid.

"Põhjala Pööripäev" EI OLE noortelaager. Meil ei ole kasvatajaid ja me ei võta vastutust alaealiste eest! Lisaks ei võta me vastutust kui sinu laps rikub Eesti Vabariigi seadusi (eriti mis puudutab alkoholi ning tubakatooteid ja/või illegaalseid aineid!). Kui sa ei usalda enda last üksinda üritusele, siis tule koos temaga või määra talle järelvalvaja. Lapsevanemad või järelvalvajad peavad samuti üritusele registreeruma ja osalustasu maksma.

Alla 16 aastased osalejad peavad korraldajatele tooma kirjaliku lapsevanema loa (blankett asub siin), üritusel osalemiseks. Selle loa allkirjastamisega nõustud sa, et sinu laps osaleb üritusel omal vastutusel ja ilma järelvalveta (eeldusel, et sa pole määranud vastutavat isikut, kes samuti alla kirjutab).

Ürituse kodukorra leiad siit. Larbi kohta saad lugeda siit.

Rohkema info saamiseks uuri käesolevat kodulehte või küsi meilt otse: info-ät-ancalagon-punkt-ee